به نام خداوند جان و خرد


معرفی

سیستم آموزش مجازی روایت فرهنگ (روایت)

متفاوت با سیستم های آموزش مجازی موجود در ایران و سایر کشورها

     استفاده از میکرو ویدیو (کلیپ های ویدیویی بسیارکوتاه) روشی است که تاکنون در رسانه های مجازی برای سرگرمی و در اخبار برای افزدون به مفاهیم خبری (فیلم بسیار کوتاه خبری به دنبال گفتار گوینده خبر) و در بازپخش خیلی کوتاه بخش های پرهیجان مسابقات فوتبال در اخبار ورزشی و اخبار هواشناسی به کار رفته است، در حالی که جای میکرو ویدیو تا کنون در آموزش خالی بوده و سیستم ابداعی آموزش مجازی روایت فرهنگ (روایت) برای پرکردن این خلاء به وجود آمده است.

• سیستم روایت به صورت یک پکیج کامل و یکپارچه با ایجاد ارزش افزوده کاملا ابتکاری به کتاب های درسی در قالب آموزش از راه دور، میکرو ویدیو را همزمان با تدریس آنلاین و آفلاین وارد کتاب های درسی یادگیرنده نموده و از این طریق با ایجاد ویژگی های آموزشی منحصر بفرد، یادگیری دروس را هدفمندتر، با کیفیت تر، جذاب تر، پرهیجان تر، سریع تر و به صورت داینامیک قابلیت به روز رسانی آن را نسبت به روش های موجود به مراتب افزایش داده است.
• سیستم ویدیو کنفرانس منحصر بفرد روایت با کیفیت بسیار بالا و چندین لایه امنیتی تولید گردیده و در سرور اختصاصی روایت فرهنگ مورد استفاده قرار می گیرد، این نرم افزار بدون نیاز به استفاده از ویدیو کنفرانس های خارجی (جهت حفظ امنیت محتوا و صرفه جویی اقتصادی) تولید گردیده است.

ویژگی ها و مزیت ها

• باروری و شکوفایی استعداد و توانایی یادگیرنده در یادگیری با استفاده از نوآوری های سیستم یادگیرنده مجازی روایت فرهنگ (روایت)
• استفاده از میکرو تکست و میکرو ویدیو در آموزش/ یادگیری (که برای نخستین بار توسط روایت فرهنگ طراحی و تهیه گردیده است)، با اتصال آیتم های مالتی میدیایی میکرو به کتاب های درسی و استفاده از آنها در کتاب ها (در کلیه مراحل آموزشی سیستم آموزش مجازی روایت، کتاب های موجود درسی چاپی و الکترونیکی آموزش و پرورش به عنوان منابع آموزشی مبنا لحاظ گردیده و به این طریق هر درسی که با این سیستم تهیه می شود جایگزین دروس الکترونیکی بدون اتصال به کتاب های درسی می گردد.
• در سیستم های متعارف آموزش/ یادگیری الکترونیکی/ مجازی (e-Learning)، هر شیئ یا آیتم یادگیری ( (LO) شامل محتواهای متنی، صدایی وتصویری به عنوان جزیی از درس می گردد که کوتاه ترین آن یک دقیقه است. سیستم آموزش مجازی روایت برای نخستین بار آیتم های یادگیری را به حداقل (5 تا 12 ثانیه) در قالب میکرو ویدیو با نام جدید میکرو ویدیوی یادگیری (Micro video-based Learning Object – MVLO) رسانیده است که تحول بی نظیری در فرایند یادگیری به وجود می آورد. طول زمانی بسیار کوتاه میکرو ویدیو مطابق با بافر سازی ذهن انسان (تبدیل طول زمانی یک موضوع به قطعات کوتاه) جهت امکان تکرار هر یک از میکرو ویدیوها توسط یادگیرنده (به تعداد دلخواه) برای ورود به حافظه حسی و کوتاه مدت (حافظه فعال) و انتقال آن به حافظه بلند مدت عمل می کند .
• مدل میکرو تکست با اقتباس از نظریات نوآم چامسکی(Noam Chomsky) زبانشناس شهیر آمریکایی، در رابطه با گرامر زایشی (Generative Grammar) و سیستم درختی وی، به صورت قطعات کوتاه (عبارات و جمله واره ها) جهت راحتی تکرار و امکان به خاطر سپاری بیشتر مطالب درسی، برای نخستین بار در سیستم آموزش مجازی روایت طراحی و .مورد استفاده قرار گرفته است.

Copyright: Revayat Farhang @ 2018